Tipy na víkend

TIPY NA VÝLETY


Chalupa k pronájmu s venkovním krbem, tenisovým kurtem a bazénem. Bezprostřední okolí objektu nabízí široké možnosti sportovního vyžití, a to nezávisle na ročním období. V zimním období je možné přímo z chalupy vyrazit na běžkách, nebo autem do některého rakouského střediska na svahy. V okolí Dvorů nad Lužnicí se nachází několik umělých jezer, vzniklých zaplavením pískových lomů. Pískovny jsou velmi oblíbené pro svoji čistou vodu a písčité pláže.

Pokud rádi obdivujete památky, ideální pro Vás může být výlet na Dobrou Vodu, do Třeboně nebo do blízkých Nových Hradů…


Sportovní vyžití

Blízké okolí nabízí po celý rok možnosti sportovního vyžití


Léto


Zima

  • lyžování v Rakousku: Harmannschlag (30 min.), Karlstift (45 min.) – www.bergfex.com
  • ski areál Lipno Kramolín (70 min.) – www.lipnoservis.cz
  • na běžkách po okolí

Výlety po okolí


Terezino údolí

Jihozápadně od města Nové Hrady, v údolí řeky Stropnice, se rozkládá malebné Terezino údolí zahrnující komplex bývalého krajinářského parku z druhé poloviny 18. století. Najdete zde celou řadu zajímavých objektů, jimž dominuje středověká tvrz Cuknštejn, jsou zde vysázeny exotické dřeviny a množství umělých nádrží. Vydáte-li se po zdejší naučné stezce, čeká vás přibližně hodinový výlet se 14 zastávkami na 5 km trase. Dozvíte se zajímavosti ze zdejší přírody a historie, přičemž celou dobu procházíte po upravených cestách.

www.tipynavylet.cz


Bůškův hamr

we only sell high end swiss movement fake watches.
replica-watches.to is also available with delicate watches for women.
100% authentic cheap replica watches.
purchase new fake rolex.

Buškův hamr (tedy kovárna na vodní pohon) se nachází zhruba jeden kilometr jihozápadně od Trhových Svinů na toku Klenského potoka jižně od Českých Budějovic v podhůří Novohradských a Slepičích hor. Byl založen v roce 1780 v těsném sousedství mlýna na kostní moučku. Hamr je jedním se tří zachovalých funkčních hamrů na území České republiky. Buškův hamr je funkční technickou památkou. Celé zařízení je poháněno třemi vodními koly, jež uvádějí do chodu buchar, brus a dmychadla u výhně. Veškeré toto zařízení je za příznivého stavu vody v Klenském potoce možno vidět v provozu.

www.buskuv-hamr.cz